• Lipiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Cze    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
  • Marazzi – włoskie płytki w polskim domu

   Poszukując płytek ceramicznych do wykończenia mieszkania warto dokładnie sprawdzić ofertę dostępną na rynku. Pomimo jakości, jaką oferują liczni polscy producenci, godna uwagi jest ceramika łazienkowa firm włoskich. Włochy to kraj słynący w tej kwestii zarówno z pięknego designu jak i jakości. Płytki z Italii zdobyły sobie zasłużoną popularność wśród polskich klientów.
  • Bogata oferta domowej armatury

   Trzeba przyznać, że domowa armatura jest zawsze wybierana z ogromnym zaangażowaniem. Dzieje się tak dlatego że z domowej armatury zwykle korzystają osoby w każdym wieku, a poza tym stanowi ona wizytówkę gospodarzy. Wobec tego nikogo nie dziwi fakt, że kupowanie domowej armatury odbywa się zawsze po przeprowadzeniu wielu konsultacji wśród domowników, którzy starają się wyglądem […]
  • Odrobina wątpliwości

   Przyglądając się gazetom czy nawet filmom a w szczególności serialom zastanawiamy się, kto miał tak ciekawe pomysły żeby urządzić tak wnętrza niektórych mieszkań. Są one modne i atrakcyjne a przy tym funkcjonalne. Wiele pomysłów chętnie przenieśli byśmy do naszych mieszkań, ale nie wiemy jak to zrobić. Na dodatek panuje u nas przekonanie, że efektowne wykończenie […]
  • Prosty sposób na ocieplenie wnętrza.

   Często jest tak, że samo pomalowanie ścian i wstawienie mebli w pomieszczeniu nie jest wystarczające do tego, aby poczuć się we wnętrzu ciepło i przytulnie. Ogromna role w dekoracji odgrywają dodatki. To dzięki nim pokój, czy inne pomieszczenie nabiera ciepła i wyrazistości. Dzięki dodatkom można wprowadzić wiele kolorów do pomieszczenia, które nie koniecznie musza dominować […]

Kardiologia jest dziedziną medycyny zajmującą się między innymi chorobami układu krążenia. Są to choroby bardzo niebezpieczne, należące do jednej z głównych przyczyn zgonów w Polsce. Aby im zapobiegać oraz wykrywać je w odpowiednim momencie, konieczne są wizyty u kardiologa.

Kogo dotyczą choroby układu krążenia?

Choroby układu krążenia dotknąć mogą każdego. W największej grupie ryzyka są jednak osoby po 40 roku życia. Na rozwój tych chorób wpływ ma przede wszystkim nieprawidłowy tryb życia i niedbanie o własne zdrowie. Palenie papierosów, picie alkoholu, otyłość i brak ruchu fizycznego to tylko niektóre z zachowań, mających znaczny wpływ na rozwój chorób układu krążenia.

Ponadto, nie bez znaczenia pozostają uwarunkowania genetyczne do chorób, czy występowanie innych schorzeń (na przykład cukrzycy). Specjalistą, którego powinny odwiedzić osoby po 40 roku życia jest także kardiolog. Poznań daje możliwość wizyty u najlepszych specjalistów.

Kardiolog w Poznaniu – w czym może pomóc?

Podczas wizyty u kardiologa wykonać można między innymi echo serca (pozwalające wykryć nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu miejsca sercowego) oraz badanie EKG. Możliwe jest także oddanie krwi do badania w punkcie pobrań, którego wynik jest niezbędny do prawidłowej oceny stanu zdrowia.

Co więcej, kardiolog pomoże w przypadku choroby niedokrwiennej serca, wad serca, kardiomiopatii, czy nadciśnienia tętniczego. O szczegółach przeczytać można tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/badania-kardiologiczne/echokardiokrafia-serca-echo/.

Comments are closed.